Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Yaşayan Kültür Mirası İşletmelerin Desteklenmesine Yönelik İşbirliği Protokolü

404712,kosgebjpg.jpg
Bakanlığımız Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında "Yaşayan Kültür Mirası İşletmelerin Desteklenmesine Yönelik İş Birliği Protokolü"  imzalanmıştır.

Geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan ve kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerde faaliyet gösteren işletmelerin güçlendirilmesi adına verilecek destekten faydalanmaları  hakkında,  başvuru yapmak isteyen işletmelerin başvurularının değerlendirilmesinin Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve  Eğitim Genel Müdürlüğü ve KOSGEB İl Müdürlükleri  işbirliği içinde yapılacaktır.

Program çerçevesinde kaybolmaya yüz tutmuş mesleklere 250 bin liraya varan destek verilecek. Böylece geleneksel, kültürel ve sanatsal değeri olan mesleklerin gelecek nesillere aktarılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda, KOSGEB ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü arasında iş birliği ile protokolü örneğine ve KOSGEG Destek Programı Ön Başvuru bilgilerine Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün resmi internet sayfasından ulaşılabilecektir.

Bilgilerinize sunulur.
İş Birliği Protokolü.pdf
Ön Başvuru Şartları.pdf