Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Zihnilatif Türk Devletleri Uluslararası Piyano Yarışması ve Piyano Resitalleri Basın Toplantısı Gerçekleştirildi

Zihnilatif Türk Devletleri Uluslararası Piyano Yarışması ve Piyano Resitalleri Basın Toplantısı Gerçekleştirildi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Kent Konseyi, Zihnilatif Lütuflu Zekalar Eğitim ve Araştırma Derneği, Balıkesir Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı ile Dore Music iş birliğinde 11-14 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “Zihnilatif Türk Devletleri Uluslararası Piyano Yarışması ve Piyano Resitalleri” çerçevesinde 6 Aralık 2023 Çarşamba günü Saat 11.00’de Balıkesir Üniversitesi Rektörlük Senato Salonunda basın toplantısı düzenlendi. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü V. Aytekin Yılmaz ve Zihnilatif Lütuflu Zekalar Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı Zeliha Kahraman katılımlarını gerçekleştirdi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri, ZİHNİLATİF Derneği yürütücülüğü ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi paydaşlığında gerçekleştirilen toplantıda geleceğin uluslararası piyano sanatçıları olacak üstün yetenekli genç müzisyenlerimizin, dünyanın önemli piyanistlerinin jüri üyeliğinde Balıkesir’de buluşturulması amaçlandı.

Etkinlik kapsamında; Jüri başkanlığını Gökhan Aybulus’un yaptığı uluslararası düzeyde tanınan seçkin bir jüri, geleceğin sanat yaşantısına yön verecek genç müzisyenlerle Balıkesir’de buluşacak. Yarışma jürisinde Türkiye’den Gökhan Aybulus, Özgür Ünaldı, Gülnara Aziz, Başar Can Kıvrak ve Cem Babacan Rusya’dan Andrey Pisarev, Almanya’dan Herbert Schuch yer alacaktır.BSN_9123.JPG
BSN_9127.JPG
BSN_9136.JPG
BSN_9143.JPG
BSN_9146.JPG
BSN_9154.JPG