Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı’nın Turizm Sezonu Mesajı


                                           DSC_0187.jpg

Turizmle ilgili tüm hazırlıkların ve güvenlik tedbirlerinin alındığını belirten Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Ramazan Bayramı tatili ile başlayan turizm hareketliliğinin yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Okulların açılmasına kadar yoğunluğun devam edeceğini belirterek, Balıkesir’in özellikle Ege Denizi kıyısındaki Altınova, Sarımsaklı, Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk gibi turistik yörelerde yoğunluğun üst seviyelerde yaşandığını vurguladı. Marmara Denizi kıyısında bulunan Erdek, Ocaklar, Avşa ile Bandırma, Gönen kıyılarında da yoğunluğun yaşandığını belirtti.

            Turistik tesislerin, kampların yanında Balıkesir’in ikinci konutlar ile eş-dost-akraba misafirliğinin daha çok turist ağırladığını anlatan İl Müdürü, Balıkesir’de konaklamaların sadece turistik tesisler ile değil bunların en az yirmi misli ikinci konutlarda, eş-dost-akraba misafirliğinde gerçekleştiğini belirtti.

            Turizmin sadece yaz döneminden ibaret olmadığına; termal, sağlık, kongre, doğa, gastronomi gibi turistik değerlerimizin harekete geçirilmesinin önemine değinerek, Balıkesir’in kara, hava, deniz ulaşımının mükemmel olduğunu söyledi.

            Turizm yörelerindeki turizmcileri ve esnafı da uyaran İl Müdürü Mustafa Çaltı, hizmet verirken fahiş fiyat artırımları yapılmamasını söyleyerek önemli olanın müşteri memnuniyeti olduğunu, memnun ayrılan bir turistin tekrar Balıkesir’i tercih edeceğini ve tekrar gelişlerinde eş-dost-akraba ve arkadaşlarını da getireceğini ifade etti. Deniz turizminin turizm amaçlı su sporları, gezi tekneleri, mavi bayraklı plajlar gibi tüm bileşenlerinin üç yüz kilometrelik sahillerimizde yaşandığını, gelen misafirleri memnun etmek için her türlü gayretin gösterildiğini belirterek kazasız-belasız, huzurlu, mutlu bir turizm mevsimi geçirilmesi dileklerini belirtti.